Atgal

Suvirintojo apranga – kas į ją įeina ir kaip sutaupyti?

Suvirintojo darbas tikrai nėra lengvas. Priešingai, jis – pilnas iššūkių. Turi būti praeiti specialybiniai suvirintojų mokymai, kad žmogus galėtų tapti kompetentingu bei įgudusiu šioje srityje. Darbo metu suvirintojams kyla ir nemažai sunkumų, iššūkių ar net pavojų. Nuo jų saugo suvirintojo apranga bei specialios apsaugos priemonės. Kadangi tai – specialistams reikalinga įranga, visada gerai žinoti, kur ją labiausiai apsimoka įsigyti. Šiame straipsnyje būtent tai ir apžvelgsime, kokie yra suvirintojo rūbai, aksesuarai ir kaip sutaupyti perkant tuos reikmenis online.

Dirbantis suvirintojas

Suvirintojo apranga – esminiai dalykai

Bet kuris šaltkalvis suvirintojas ar suvirinimo srities profesionalas naudoja tam tikrą aprangą bei apsaugos priemones.

Aišku, jog pagrindinis darbo elementas yra suvirinimo aparatas. Šie aparatai gali būti įvairių tipų - nuo paprastų nešiojamų iki pajėgių pramoninių aparatų. Dažniausiai naudojami MIG (metalo inertinių dujų, lydžiu elektrodu), TIG (volframo inertinių dujų, nelydžiu elektrodu) ir MMA – su glaistytais elektrodais. Kiekvienas tipas atitinka konkrečius suvirinimo poreikius. MIG arba pusautomatis idealiai tinka pradedantiesiems, nes juo lengva naudotis. Tokia įranga mažiau sveria, yra prieinama.

TIG daugiausiai skirtas tiksliam plonų siūlių ir plonų ruošinių suvirinimui. Kai dirba suvirintojas pagal specialybę, o ne mėgėjas, jis gali dirbti su TIG. Na, o svarkė arba MMA aparatas leidžia dirbti lauke bei džiugina patrauklia kaina.

Na, o be aparato, kone kiekvienas suvirintojas bus apsirengęs panašiai bei naudos tokias pat arba labai panašias apsaugines priemones. Tarp tų priemonių yra:

  • Suvirintojo skydelis arba, vadinamieji, suvirintojo akiniai;
  • Specialūs suvirintojų batai;
  • Kombinezonas arba suvirintojo švarkas ir kelnės;
  • Gali būti reikalingi suvirintojo antrankoviai ar kiti priedai.

Suvirintojas atlieka darbus

Kadangi suvirinimo metu dirbama su itin aukštomis temperatūromis, o lydomų ir suvirinamų medžiagų skleidžiama šviesa yra ir be galo ryški, ir pavojinga, būtina nuo jos apsisaugoti. Be to, tokie priedai kaip spaustuvai, suvirinimo stalai ir specialūs šepetėliai yra neatsiejami nuo sklandaus suvirinimo proceso.

SVARBU:

  • Jeigu naudojami įprasti drabužiai, užsiūkite kišenes, kad į jas nepatektų lydalo ar kibirkščių;
  • Visada stenkitės, kad būtų kuo mažiau apnuogintos odos – rinkitės marškinius ar švarkus su aukštomis apykaklėmis;
  • Prioritetą teikite tamsių spalvų aprangai;
  • Geriausia, jei kelnių apačią dengia specialūs antkojai arba antbačiai;
  • Visada pirkite tik iš patikimų tiekėjų.

Suvirinimo apranga iš Ketrona.lt – apžvalga

Apžvelkime keletą populiarių pasirinkimų iš Ketrona.lt, kad matytumėte, kuo pasižymi suvirintojo apranga, avalynė bei aksesuarai, kuriuos renkasi profesionalai.

Suvirintojo batai Cofra New Tago S3, 34491 – idealus pasirinkimas bet kuriam, pradedančiajam ar net profesionaliam suvirintojui. Šie batai atitinka S3 kategoriją, turi metalinę pirštų apsaugą, lankstų padą, kuris atsparus slydimui bei trinčiai ir pamušalą, laidų orui. Tai reiškia, kad su šia avalyne neslidinėsite, tačiau jausitės komfortiškai, o žiežirbos ar karštas lydalas nekels tokio didelio pavojaus.

Suvirintojų pirštinės 73-F057 – dar vienas labai patrauklus variantas suvirinimu užsiimantiems technikams, metalo apdirbėjams, remonto specialistams ir ne tik. Pirštinės gaminamos iš verstos karvės odos bei turi medvilninį pamušalą. Rezultatas – patvarumas bei komfortas vienoje vietoje. Tokios pirštinės išliks laidžios orui, tačiau neplyš net patyrusios didelę apkrovą ar naudojamos itin ilgą laiką. Be to, kaip priklauso suvirinimo darbams, 73-F057 gaminamos su 15 cm – prailgintu rankogaliu.

Profesionalus suvirintojas

Kaip taupyti pinigus perkant suvirintojo aprangą?

Kadangi jau žinote, kokia suvirintojo apranga naudojama, kokia įranga reikalinga ir apskritai – „suvirintojas – kas tai yra?“, galite pradėti ieškoti tinkamos aprangos bei aksesuarų. Štai keli patarimai, kaip rasti variantus, atitinkančius reikalavimus dėl kokybės ir patogumo.

Įvertinkite savo poreikius

Jeigu suvirinimu užsiimate tik prie vieno-kito projekto, arba dirbate neprofesionaliai, galite rinktis ir biudžetinę aprangą. Svarbu tik tai, kad ji tinkamai jus apsaugotų.

Pirkite internetu

Ketrona.lt jums gali pasiūlyti tokius produktus, kaip suvirintojo batai, drabužiai ir kiti priedai. Mūsų asortimente yra visko, ko reikia darbų saugai ir komfortui atliekant suvirinimo užduotis. Pirkdami internetu galite sutaupyti laiko bei pirkti įrangą iš sau patogios vietos. Išvengsite eilių, greitai susipažinsite su viso asortimento privalumais, pasirinksite patogiausius apmokėjimo ir pristatymo būdus.

Pažymėtoms prekėms mūsų asortimente taikoma akcija, tad jas nusipirksite net pigiau nei įprastai.

Nepraleiskite galimybės finansuoti savo pirkinį

Didesnės ir brangesnės įrangos pirkimo atveju, finansavimo galimybės gali gerokai palengvinti pradinės investicijos naštą. Pirkdami lizingu, ypač reikmenis didesnei komandai, lengviau valdysite išlaidas. Toks lankstumas praverčia įmonėms bei dideles investicijas į veiklą darantiems profesionalams.

Atkreipkite dėmesį į aprangos savybes

Prekės puslapyje svarbiausia techninė informacija pateikiama ne atsitiktinai. Atsidarę patį puslapį, jūs galite sužinoti, kokius standartus atitinka apranga, kiek ji atspari karščiui, cheminėms medžiagoms ir kitiems, suvirintojo darbe svarbiems elementams.

Partneriai