Atgal

Kaip išvalyti dėmes iš darbo drabužių?

Darbo rūbai – tai speciali apranga, pritaikyta dėvėti darbo vietoje bei skirta apsaugoti kasdienius drabužius nuo išsitepimo ar net patį darbuotoją nuo įvairių susižalojimų. Ne paslaptis, jog daugelyje darbo vietų tenka susidurti su tokiais veiksniais, kaip teplios medžiagos: riebalai, tepalai ar rūdys, nemalonus kvapas arba prakaitas. Dėl to, jei išsitepėte, labai svarbu šiuos drabužius tinkamai išvalyti, kad darbo vietoje atrodytumėte tvarkingai ir gerai reprezentuotumėte įmonę, kurioje dirbate. Kaip tik šiame straipsnyje pateiksime keletą veiksmingų būdų, kaip išvalyti dėmes iš drabužių bei jų pradinę išvaizdą išlaikyti kuo ilgiau. 

Darbo rūbai

Kaip išvalyti tepalo ar riebalų dėmes iš rūbų?

Jei nežinote, kaip išvalyti tepalo dėmes iš rūbų, ir galvojate, jog riebalų dėmes yra neįmanoma pašalinti, pateiksime keletą valymo būdų, kuriuos siūlome išbandyti. Nors riebalų ir tepalų dėmės yra vienos sudėtingiausių, prisiminkite, jog neįveikiamų dėmių nėra, ir išbandykite vieną iš variantų:

  • Ant dėmės gausiai užberkite krakmolo, kuris sugers tepalų ar riebalų perteklių. Palaikykite miltelius bent pusvalandį ir atsargiai juos pašalinkite šaukšteliu. Ant likusios dėmės užtepkite indų ploviklio bei išskalbkite darbo drabužius, naudodami šilto vandens programą. Jei reikia, skalbimo ciklą pakartokite. 

  • Šiam valymo būdui galite naudoti indų ploviklį, skystą skalbimo priemonę arba specialų dėmių valiklį. Užpilkite pasirinkto skysčio ant dėmės ir, naudodami nereikalingą dantų šepetėlį, švelniai ją patrinkite. Labai svarbu prisiminti, jog geriausia tai daryti iš vidinės drabužių pusės, kad nepažeistumėte audinio. Tai atlikus, darbo rūbą reikėtų išskalbti įprastu režimu. 

Darbo apranga

Kaip išvalyti rūdžių dėmes iš drabužių?

Jei ant savo darbo drabužių pastebėjote rūdžių dėmes, jokiu būdu neskubėkite jų išmesti. Iš pradžių rekomenduojama išbandyti bent keletą priemonių, padėsiančių išvalyti išteptas vietas: 

  • Rūdžių dėmėms pašalinti galite naudoti citrinos sultis ir valgomąją druską. Visų pirmiausia, ant išteptos vietos užberkite druskos, o tuomet ją gausiai apšlakstykite citrinos sultimis. Leiskite šiam mišiniui išdžiūti (idealu – saulės šviesoje), praskalaukite drabužį šaltu vandeniu ir išskalbkite įprastu režimu. 

  • Jei neturite citrinos sulčių, vietoje jų galite naudoti actą. Visa valymo eiga yra lygiai tokia pati, tik vietoje citrinos sulčių, ant druskos užpilkite acto. 

Kaip išvalyti žolės dėmės?

Sodininkams, apželdintojams bei kitų, panašių profesijų atstovams gali būti aktualūs ir dėmių, atsirandančių nuo žolės, valymo būdai. Jūs taip pat su jomis susiduriate? Tuomet išbandykite tai:

  • Jei išsiteptas drabužis yra šviesios spalvos, jam išvalyti galite pasitelkti vandenilio peroksidą. 3 proc. vandenilio peroksido tirpalą sumaišykite su indų plovikliu ir visa tai užtepkite ant dėmės. Laikykite apie pusvalandį, o tada švelniai išskalaukite dėmę vėsiu vandeniu bei rūbą išskalbkite. 

  • Na, o spalvotiems drabužiams labiau tiks kitas valymo būdas. Pasiruoškite druskos tirpalą, valgomąjį šaukštą jos ištirpindami stiklinėje vandens. Šiuo tirpalu suvilgykite dėmę ir taip palikite iki valandos. Praėjus šiam laikui, drabužį išskalbkite įprastu režimu. 

Kaip išvalyti geltonas prakaito dėmes?

Net jei darbo vietoje nesusiduriate su aukščiau minėtais veiksniais, gali kilti klausimas - kaip išvalyti geltonas prakaito dėmes. Būtent jos yra vienos dažniausiai pasitaikančių dėmių ant šviesių drabužių, su kuriomis tenka kovoti bene kiekvienam. Efektyvūs būdai joms pašalinti:
  • Kelis valgomuosius šaukštus acto arba citrinų sulčių išmaišykite stiklinėje vandens. Šiuo tirpalu suvilgykite prakaito dėmę ir taip palikite bent valandai. Praėjus šiam laikui, drabužį išskalbkite šalto vandens režimu. 
  • Jei pirmasis būdas nesuveikė ar neturite tam reikiamų priemonių, galite pasinaudoti antruoju – lygiomis dalimis sumaišykite geriamąją sodą ir vandenilio peroksido tirpalą. Tokiu būdu gausite pastos konsistencijos mišinį, kurį užtepkite ant pageltusių drabužio vietų. Palaikykite košelę bent pusvalandį, o po to išskalbkite rūbą įprastu būdu. 

Darbo apranga

Kiekviena situacija - individuali

Nesvarbu, ar ieškote, kaip išvalyti rūdžių dėmes iš drabužių, ar norite pašalinti įsisenėjusias žolės dėmes, šiame straipsnyje rasite sau reikiamą atsakymą. Žinoma, reikėtų prisiminti, jog kiekviena situacija – individuali, todėl, kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam. Tai, kaip gerai dėmė išsivalys iš drabužio, priklauso ir nuo jo sudėties arba spalvos. Tamsiems ar ryškių spalvų drabužiams nereikėtų naudoti valymo priemonių, kurių pH yra rūgštinis, pavyzdžiui, citrinų sulčių. Taip yra todėl, nes rūgštys gali pažeisti audinių pigmentus bei pakeisti jų spalvą. Negana to, turėkite omenyje, jei išsitepė darbo kelnės, darbo marškinėliai ar kitas rūbas, reikėtų nelaukti ir, tik atsiradus tinkamai progai, pasistengti jį išvalyti. Atsikratyti įsisenėjusių dėmių yra kur kas sunkiau. 

Tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir padės darbo drabužių pradinę išvaizdą išsaugoti kur kas ilgiau. Kaip bebūtų, jei, net ir panaudojus minėtas valymo technikas, dėmės ant rūbų liks, nepergyvenkite – Ketrona.lt internetinėje svetainėje rasite platų darbo aprangos asortimentą. Darbo rūbai moterims ir vyrams, esantys kataloge, yra aukščiausios kokybės bei pasižymi itin prieinama kaina. Tad, nieko nelaukite ir jau dabar čia pasižvalgykite sau reikiamų drabužių!

Partneriai