Atgal

Kaip derinti darbo drabužius?

Renkantis profesionalų poreikius atitinkantį – patogų, gerai atrodantį ir praktišką darbo garderobą, reikia derinti technines žinias su biudžeto planavimu ir estetikos poreikius su pramonės standartais. Ketrona.lt komanda parengė gidą apie tai, kaip derinti darbo drabužius. Gidas galės būti naudingas visiems – suvirintojams, staliams, dažytojams, gamybos linijų operatoriams, elektrikams, statybininkams ir kone visiems kitiems profesionalams. Apžvelgsime ne tik bendrus, bet ir specifinius poreikius, kaip kad antistatiniai, nuo lietaus saugantys, signaliniai drabužiai.

Tad, nesvarbu ar jūsų komanda regione, nuolat keičia vietas, ar įsikūrusi Kaune, ar kituose miestuose, kaip kad Vilnius, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Mažeikiai (ir kiti) – štai viskas, ką reikia žinoti apie darbo aprangos pasirinkimą internetu ir derinimą.

Suvirintojas darbo metu

Pagrindiniai aspektai – medžiaga, spalva ir dydis

Labai svarbu, iš ko drabužiai pagaminti

Darbo drabužiams medžiaga tiek pat svarbi, kiek pasaulinio lygio atletams ar kareiviams, kuriems prioritetas – apsauga.

Dirbantiems lauke ir/ar intensyviomis sąlygomis, darbiniai rūbai turi būti neperšlampami. Tik tam tikros medžiagos pasižymi tokiomis savybėmis, tačiau jas ir reikia rinktis, nes sulytas arba sušlapęs rūbas riboja mobilumą, didina diskomfortą bei net susirgimo riziką.

Garsiausi gamintojai, kaip kad Pesso ar H/H jums siūlo patvarius ir patikimus variantus neperšlampamų darbo rūbų kategorijoje, kurie užtikrina apsaugą nuo drėgmės ir komfortą. Tad derinant aprangą labai reikia, kad visas komplektas būtų sudarytas iš tinkamos medžiagos.

Tas pats galioja ir daugiau viduje dirbantiems specialistams, pavyzdžiui, suvirintojams. Jei tai yra padidintos rizikos aplinka, reikia nedegių, antistatinių, storo audinio, sunkiau pažeidžiamų drabužių.

Verta paminėti ir dažytojams ar medicinos profesionalams skirtus darbo rūbus, kurie yra vienkartiniai. Jie pagaminti iš sandarių, bet greitai besidėvinčių medžiagų, tad vienam kartui užtikrina higieną ir saugumą.

Prieš pirkdami įsigilinkite į tai, iš kokios medžiagos rūbas pagamintas ir kokiomis savybėmis ta medžiaga pasižymi.

Darbų vadovas

Spalva

Pasirinkus tinkamas spalvas galima: atitikti bendrą įmonės įvaizdį, pabrėžti savo profesionalumą, sukurti bendrumo jausmą komandoje, pagerinti žmogaus matomumą. Tai – ne tik estetika. Matomumas labai svarbus sargams ir dirbantiems lauke, pavyzdžiui, kelininkams ar statybininkams. Jiems reikia signalinių drabužių. Ryškios spalvos ir šviesą atspindinčios medžiagos tokiose situacijose yra nepakeičiamos 24/7.

Visgi daugiausiai darbinių drabužių rinkoje, tiek vyrams, tiek moterims siūlomi juodi, pilki, tamsiai mėlyni drabužiai. Skandinaviški, pavyzdžiui, švediški ir vokiški bei kiti ES prekių ženklai (kurių mūsų asortimente yra daugiausiai) dažniausiai ir siūlo šių spalvų rūbus, kadangi juos lengviausia derinti, kurti profesionalų įvaizdį.

Patogumas ir praktiškumas

Darbo apranga turėtų ne tik atspindėti profesionalumą, bet ir būti patogi, neriboti judrumo. Tai – reikalavimas, kuriam negalima daryti kompromisų ir, kurį turi išpildyti visi firminiai moteriški ar mažiau žinomų gamintojų vyriški drabužiai.

Tiek mažiausi XS ar S, tiek didelių dydžių modeliai turi pasiūlyti viską, ko reikia darbo vietoje. Gobtuvas, užtrauktukai, kišenės, nusegami aksesuarai leidžia pritaikyti darbo aprangą prie besikeičiančių poreikių ar dažniausiai kylančių iššūkių bei nemažina produktyvumo, o net gali jį didinti.

Standartai ir konkretūs reikalavimai

ES ribose galioja ne vienas darbo aprangos standartas, kuriuo atskiriami kokybiški ir labai geri drabužiai darbui. Šių standartų dėka užtikrinama darbuotojų sauga ir sveikata.

Pavyzdžiui, suvirintojų apranga turi atitikti standartą EN ISO 11611, kad apranga saugotų nuo suvirinimo metu kylančių kibirkščių ir karščio. Taip pat paminėjimo verti antistatiniai ir neperšlampami drabužiai, kurie irgi turi atitikti specialius EN standartus, pavyzdžiui, EN 1149 ir EN 343 atitinkamai. Apie derinimą galvoti net neverta, jeigu drabužiai neatitinka standartų...

Susipažinę su šiais reikalavimais ir savo įmonės aprangos kodu, galite priimti sprendimus dėl pirkimo internetu. Labai patogu, kad Ketrona.lt elektroninėje parduotuvėje nurodoma, kokius standartus atitinka visi drabužiai. Be to, specialiu žymėjimu prekės ženklinamos jei vyksta išpardavimas, tad lengvai matysite, kurie rūbai yra pigūs. Informacija kataloge tikrai padeda rinktis.

Gamyklos darbininkas

Konkretūs reikalavimai skirsis pagal darbo pobūdį ir darbo vietą, metų laiką. Rūbai pagaminti iš merino vilnos arba su jos pamušalu visada bus šilti ir tinka darbui atvirose erdvėse, šaldytuvuose. Na, o plonesnės tekstilės, kvėpuojantys audiniai labiau tinka šiltesnei aplinkai ar aktyviam darbui bei vasarai. Konkrečius reikalavimus žinote tik jūs, o mes pateikiame informaciją, kuri padeda matyti ar drabužis turi tai, kas atitinka tuos reikalavimus.

Keletas patarimų apibendrinant

  1. Susikurkite kapsulinę drabužių spintą. Pradėkite nuo svarbiausių neutralių spalvų drabužių, kuriuos lengva derinti. Pridėkite firminius išskirtinio dizaino ar spalvų aksesuarus tik tada, jei reikia papildomo matomumo arba labai to norite.
  2. Investuokite į kokybę, o ne į kiekybę. Kokybiški darbo drabužiai ne tik ilgiau tarnauja, bet ir užtikrina geresnę apsaugą ir maksimalų komfortą. Geriau turėti du patikimus komplektus, nei 10 tokių, kurie nuolat nuvilia.
  3. Ieškokite universalumo. Rinkitės tokius drabužius, kurie gali būti naudojami įvairiais metų laikais ar skirtingose darbo vietose. Vandeniui atsparios ir antistatinės savybės padidina drabužių universalumą bet kokiam profesionalui.
  4. Atkreipkite dėmesį į detales. Vandeniui atspari darbo avalynė ar antistatinės pirštinės papildo beveik bet kurio profesionalo pasiruošimą, tad atitiksite net griežčiausius standartus.
  5. Prižiūrėkite tinkamai. Atsakingas skalbimas, valymas ir tausojimas prailgina darbo drabužių tarnavimo laiką. Laikykitės skalbimo instrukcijų, kad išlaikytumėte medžiagos vientisumą ir ji neprarastų nei grožio, nei tvirtumo.
Partneriai