Atgal

Darbo drabužių dydžiai - kaip išsirinkti?

Jei darbo vietoje norite jausti maksimalų komfortą, o taip pat ir būti apsaugoti nuo įvairių išorės veiksnių, tuomet darbo rūbai yra kaip tik tai, ko jums reikia. Jie nuo kasdienių drabužių skiriasi tuo, jog yra pagaminti iš kur kas patvaresnių bei kokybiškesnių medžiagų, užtikrinančių ilgą jų tarnavimo laiką. Visgi, reikėtų turėti omenyje, jog, norint pajausti visą darbo drabužių teikiamą naudą, labai svarbu tinkamai pasirinkti jų dydį. Ypatingai tada, jei pasimatuoti nėra galimybės ir rūbus perkate internetu. Tad, kaip tik šiame straipsnyje ir aptarsime, kokie gali būti darbo rūbų dydžiai ir kaip pasirinkti teisingai. 

Darbo drabužių dydžiai

Kokie gali būti darbo drabužių dydžiai?

Ne paslaptis, jog darbo drabužiai neretai yra dėvimi aštuonias, dešimt ar net dvylika valandų per dieną, dėl ko būtina, jog jų dydis idealiai atitiktų žmogaus kūno matmenis. Tokiu būdu galima pajausti maksimalų komfortą darbo metu, o taip pat pasirinktas rūbas – darbo kelnės, darbo marškinėliai ar striukė, nevaržys judesių ir leis laisvai judėti. Įprastai darbo drabužių dydžiai yra tokie patys kaip europiniai rūbų dydžiai ir moterims yra skirstomi į: 34 (XS), 36 (S), 38 (S/M), 40 (M), 42-44 (L), 46 (XL), o vyrams į: 42-44 (XS), 46 (S), 48 (M), 50 (L), 52 (XL).  Žinoma, galimi ir didelių dydžių darbo rūbai, pavyzdžiui, XXL ar XXXL. Norintiems su šia informacija susipažinti detaliau - tiek moteriškų rūbų dydžių lentelė, tiek vyriškų rūbų dydžių lentelė įprastai yra randama bet kurioje elektroninėje parduotuvėje, kuri prekiauja darbo drabužiais. 

Kodėl svarbu įsigyti savo dydžio drabužį?

Tam, kad darbo vietoje darbuotojai jaustųsi gerai ir komfortiškai, reikia investuoti į tai, ką jie dėvi, ir parinkti jų kūno matmenis geriausiai atitinkančią aprangą. Natūralu, jog jei drabužiai bus per dideli ar per maži, darbuotojai jausis nepatogiai tiek fiziškai, tiek psichologiškai, nepasitikės savimi ir savo jėgomis. Negana to, per dideli ar per maži darbo drabužiai gali būti nelaimingų incidentų priežastimi, kadangi už jų galima užkliūti ar jie gali apriboti judėjimą. Dėl to, jei esate darbdavys, būtinai atsižvelkite į tai, kokius dydžius nešioja jūsų darbuotojai. Tokiu būdu užtikrinsite, jog jie jaustųsi gerai, o taip pat prisidėsite ir prie jų produktyvumo. 

Darbo drabužių dydžiai-2

Kaip išsirinkti jums tinkamą darbo drabužio dydį?

Darbo drabužių dydžių lentelė yra puikus įrankis, padedantis greičiau ir teisingiau pasirinkti, kokį drabužį jums reikėtų įsigyti. Visgi, kartais, net ir turint ją, gali būti kiek sudėtinga priimti teisingą sprendimą. Kad klaidų pavyktų išvengti, čia pateiksime pagrindinius aspektus, leisiančius teisingai išsirinkti jums ar jūsų darbuotojui tinkamą darbo drabužio dydį:

  • Pečių plotis. Ypač svarbus faktorius, renkantis darbo švarkus ar striukes. Drabužis, kurio pečių plotis atitinka žmogaus matmenis, nevaržys judesių ir leis laisvai kilnoti rankas. 

  • Krūtinės apimtis. Matuokite per plačiausią krūtinės vietą. Tai padės įsitikinti, jog striukę, džemperį ar kitą panašų darbo drabužį bus galima lengvai užsisegti. 

  • Juosmens apimtis. Kelnių dydžiai vyrams įprastai yra sudaromi iš juosmens apimties ir vidinės kelnių siūlės ilgio. 

  • Klubų apimtis. Itin aktualus matmuo, renkant sijonus ar kelnes moterims, kad būtų užtikrinamas patogumas. 

  • Vidinės kelnių siūlės ilgis. Norint garantuoti maksimalią apsaugą, dirbant nepalankiomis oro sąlygomis, būtina atkreipti dėmesį į kelnių ilgį – kad jos būtų ne per trumpos ir gerai uždengtų kojas. 

  • Rankovės ilgis. Kad striukė, džemperis ar bet koks kitas viršutinės dalies rūbas netrukdytų darbo proceso, rankovės negali būti per ilgos. Ilgos rankovės trukdo tinkamai atlikti užduotis ar net gali būti pavojingas elementas, kliūnantis už darbo įrenginių ir keliantis susižalojimo riziką. 

Atsižvelgę į šiuos matmenis, tikrai nesunkiai nustatysite, kuris darbo drabužis yra tinkamiausias. Tai labai svarbu, kadangi skirtingų gamintojų dydžiai gali skirtis. Pavyzdžiui, kas vienam gamintojui bus S dydžio, kitam gali reikšti M dydį ir panašiai. 

Darbo drabužių dydžiai-3

Papildomi patarimai darbdaviams, renkantiems darbo drabužius

Kai kurių prekių ženklų drabužiai yra unisex, kas reiškia, jog jie gali būti pritaikomi tiek moterims, tiek vyrams. Tai labai patogu darbdaviams, kadangi jų pagalba galima pasirūpinti vienodai atrodančia apranga ir lengvai sukurti įmonės identitetą atspindinčią uniformą. 

Jei esate darbdavys ir turite galimybę, užsakykite skirtingus to paties drabužio modelio dydžius, kad darbuotojai galėtų pasimatuoti bei išsirinkti, kuris iš jų jiems tinka geriausiai. Taip pat individualiai pasikalbėkite su kiekvienu darbuotoju apie tai, kokio dydžio darbo drabužius dėvėdamas jis jaustųsi geriausiai ir patogiausiai. Kiekvienas žmogus turi savo asmeninius pageidavimus. Kuo darbuotojai labiau jausis savimi ir labiau pasitikės savo jėgomis, tuo jie savo užduotis darbo vietoje atliks geriau. 

Taigi, tikimės, jog šiame straipsnyje radote visą reikalingą informaciją, kaip teisingai pasirinkti darbo drabužių dydį. Turėkite omenyje, jog Ketrona.lt internetinė parduotuvė siūlo platų darbo aprangos asortimentą, tad kiekvienas čia ras sau tinkamiausią drabužio modelį ir jo dydį. Įsitikinkite tuo patys ir pasižvalgykite mūsų kataloge!

Partneriai