Atgal

Kaip atrodo policininkas ir kas sudaro jo aprangą?

Nors galime suskaičiuoti, kiek policininkų yra Lietuvoje (kiek daugiau nei 8000), tikrai negalime apskaičiuoti jų svarbos mūsų miestų, kaimų ir visos aplinkos saugumui. Vienas svarbiausių šios profesijos atributų – policininko apranga. Kiekvienam vyrui ir moteriai, dirbančiam įstatymo sargais, svarbu ne tik taisyklių išmanymas, bet ir geras pasiruošimas, tinkamų priemonių turėjimas. Tai, kaip atrodo policininkas – ne atsitiktinumas. Visi aprangos elementai bei priedai skirti tam, kad pareigūnai būtų saugūs ir galėtų kokybiškai vykdyti pareigas. Apžvelkime, kokias taktines prekes ir aprangos elementus naudoja policininkai.

Stovintys pareigūnai

Policininko uniformos svarba

Uniforma atlieka daugelį funkcijų bet kokiame darbe. Tačiau policininko pareigos yra unikalios ir labai svarbios. Dėl to reikia žinoti, ką simbolizuoja ši uniforma ir kaip ji parenkama/paruošiama/standartizuojama.

Simbolizuoja autoritetą. Policininko uniforma - tai daugiau nei tik ryškiaspalviai drabužiai. Tai turi būti gerbtino autoriteto ir pasitikėjimo simbolis. Uniforma sukurta tam, kad prireikus, pareigūnai būtų lengvai atpažįstami. Uniforma skiriasi priklausomai nuo konkretaus pareigų tipo (pavyzdžiui, KET policininkas – kelių patrulis atrodys kitaip nei pareigūnas, prižiūrintis saugumą viešame renginyje). Tačiau policininko liemenė, kelnės ir ant uniformos išsiuvinėtos emblemos iš karto leidžia suprasti, kad tai – pareigūnas, kuris prižiūri tvarką ir gali padėti, nutikus problemai.

Praktiška ir funkcionalu. Be simbolizuojamo autoriteto, pareigūno uniforma sukurta siekiant maksimalaus praktiškumo ir funkcionalumo darbo metu. Viskas čia pritaikyta taip, kad būtų galima dirbti net ir pačiomis nepatogiausiomis darbo sąlygomis. Policininko studijos, išsilavinimas akademijoje tik apmoko teorijos ir bazinių žinių, kaip reaguoti, spręsti problemas. Tačiau po to jau reikalingi kokybiški darbo batai, taktinės pirštinės ginklui, antrankiams ir kitai įrangai laikyti, šilta apranga bei net neperšaunami, nepraduriami drabužiai. Jiems keliami aukščiausi reikalavimai.

Elementai, sudarantys policininko uniformą

Policininko darbas nėra patogus. Policininko darbo grafikas – taip pat. Gali tekti dirbti dieną, naktį, ryte, vakare, žiemą, vasarą, rudenį ir pavasarį. Dėl šių priežasčių uniforma turi būti kuo labiau universali bei nevaržyti judėjimo. Tačiau kiekvienas uniformos elementas – ypatingas.

Standartinę policijos uniformą paprastai sudaro oficialūs marškiniai ilgomis, atraitojamomis rankovėmis, taktinės kelnės bei universalūs batai. Ją išskiria labai sodri žalia, šiek tiek melsvai žalia spalva. Tiek kelnės, tiek marškiniai gaminami iš patvarių medžiagų, kad atlaikytų policijos darbo sąlygas. Ant marškinių yra policijos bei Lietuvos emblema, didelis užrašas POLICIJA ir pareigūno(-ės) pavardė, identifikavimui. Priklausomai nuo sezono, pareigūnai gali dėvėti ir striukes/švarkus. Dirbant tamsiu paros metu gali būti dėvima ir padidinto matomumo, ryškiaspalvė liemenė. Tai ypač aktualu kelių patruliams.

Nors daug kam į akis gali kristi ir odiniai darbo batai, tačiau labai svarbiu elementu yra tarnybinis diržas. Jis turi būti labai tvirtas bei laikyti visus, svarbiausius, kritinės situacijos atveju, pareigūnui reikalingus įrankius: tarnybinį pistoletą, antrankius, raciją, policininko lazdą ir kartais – elektrošoką, kitus reikmenis. Kiekvienas įrankis tiksliai padėtas ten, kad būtų greitai pasiekiamas, o pareigūnai intuityviai žinotų, ko stvertis, kad, kritinės situacijos atveju, grėsmę galėtų neutralizuoti per kuo trumpesnį laiką.

Galiausiai – mūsų jau minėta avalynė. Patogūs, tvirti ir šilti darbo batai yra labai svarbūs, nes pareigūnai kone visą dieną gali praleisti intensyviai judėdami. Batai yra specialiai sukurti, kad būtų patvarūs ir patogūs, dažnai su sustiprinta pirštų dalimi, kad būtų suteikta maksimali apsauga.

Patruliuojantys policininkai

Specializuota įranga bei apsauginės priemonės

Kartu su apranga ir avalyne, policininkams reikalinga ir papildoma įranga bei apsauginės priemonės. Tai yra ir specialios pirštinės darbui, ir akiniai nuo saulės, gali būti reikalinga ir komunikacinė įranga. Tačiau svarbiausi elementai įprastai yra:

Neperšaunamos kūno apsaugos priemonės

Pareigūnai po uniformomis paprastai dėvi neperšaunamąsias liemenes, skirtas apsisaugoti nuo ginkluotų užpuolikų. Šiuolaikinės neperšaunamos liemenės - tai pernelyg mobilumo neapribojančios, tačiau itin gerą apsaugą suteikiančios priemonės. Iš kevlaro pagamintos neperšaunamos plokštelės sulaiko kulkas arba sulėtina smūgį, tad sumažėja gyvybei pavojingų sužalojimų rizika.

Šalmai ir skydai

Tam tikrose situacijose, pavyzdžiui, malšinant riaušes arba masinių renginių apsaugai užtikrinti naudojama papildoma įranga, pavyzdžiui, šalmai ir skydai. Reikia prisiminti, kad prie jų naudojami tie patys auliniai darbo batai, tačiau pačios aprangos detalės gali kiek skirtis.

Ženkleliai

Ženkliukai ir skiriamieji ženklai yra labai svarbi uniformos dalis, nurodanti pareigūno laipsnį, padalinį, o kartais ir konkrečius pasiekimus ar kvalifikaciją. Ženkleliai dažniausiai yra ant formalios uniformos, su kuria pareigūnai eina į renginius ar bendrauja su visuomene.

Lazdos, antrankiai, šaunamasis, elektrošoko ginklas, racija

Šie elementai yra neatsiejami nuo policininko pareigų. Priimta policininko priesaika bei išsilavinimas pareigūnus apmoko elgtis su visais savo turimais įrankiais ir jie visada laikomi pasiekiamoje, patogioje vietoje.

Riaušes malšinantys policininkai

Apibendrinimas

Policininkų ar apsaugos darbuotojų uniforma privalo atitikti aukštus reikalavimus, keliamus šios profesijos atstovams. Ketrona.lt parduotuvėje parduodami darbo batai vyrams, liemenės, švarkai ir kelnės, panašūs arba siūlantis analogišką apsaugą nuo pavojų, kaip ir oficiali policininkų uniforma. Susidomėjote? Įsigykite jau dabar.
Partneriai