Ne paslaptis, jog darbo apranga – tai drabužiai, kurie yra dėvimi bene kasdien bei neretai yra veikiami įvairių išorės veiksnių: lietaus, sniego, UV spindulių, cheminių medžiagų ar trinties. Būtent dėl šios priežasties anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai seni darbo rūbai yra nebetinkami naudoti darbo metu, nebeatlieka savo funkcijos ir turėtų būti pakeičiami naujais. Tačiau, ką tokiu atveju daryti su likusiais drabužiais? Kaip tik šiame straipsnyje aptarsime, ką galima padaryti iš senų drabužių bei kaip juos protingai panaudoti.

Paaukokite
Jei turite darbo drabužių, kurie yra nebetinkami naudoti darbo vietoje, neskubėkite jų išmesti – galbūt jie vis dar tinkami dėvėti, atliekant įvairius buities darbus ar užsiimant kita kasdiene veikla. Jei rūbai yra tvarkingi, nesuplyšę ir švarūs, paaukokite juos žmonėms, kuriems jie būtų naudingi. Šiam tikslui puikiai tinka specialūs tekstilės konteineriai, iš kurių atrinkti gaminiai yra perdirbami arba panaudojami pakartotinai. Žinoma, tokius drabužius galite padovanoti ir konkretiems žmonėms, kuriems jie galėtų praversti.
Panaudokite namų reikmėms
Nebedėvimus darbo rūbus galima kūrybiškai panaudoti ir tam tikroms namų reikmėms. Pavyzdžiui, juos galite naudoti kaip šluostes namų valymui, apsaugančius kilimėlius nuo dažų ar dulkių dirbtuvėse arba atliekant remonto darbus. Tokiu būdu ne tik lengviau palaikysite gražią, tvarkingą aplinką, bet ir sutaupysite pinigų, nepirkdami naujų valymo priemonių.
Išsaugokite darbo drabužių detales
Net jei jūsų darbo drabužiai nebėra tinkami dėvėti, be jokios abejonės, juose vis dar galima rasti naudingų detalių: tvirtų sagų, užtrauktukų, specializuotų kišenių, atšvaitų ar kita. Visus šiuos elementus galima lengvai išardyti ir panaudoti kitiems siuvimo projektams ar net dekorui.
Pasigaminkite įrankių dėklus
Dar vienas galimas vimų darbo drabužių panaudojimas – pasigaminkite iš jų įrankių dėklus. Ypatingai tai tiks tuo atveju, jei rūbo medžiaga yra pakankamai tvirta ir stora. Tokie dėklai gali būti idealus sprendimas visiems, norintiems turėti tvarkingą sandėliuką ar garažą, kur visi įrankiai būtų tinkamai suorganizuoti ir turėtų sau skirtą vietą.

Pasidarykite kelių, alkūnių ar rankų apsaugas
Taip pat iš senų darbo drabužių galima pasigaminti ir kelių, alkūnių ar rankų apsaugas, kurios itin pasitarnautų tiek darbo metu, tiek užsiimant remonto darbais namuose ar net sodininkyste. Tiesiog iškarpykite reikiamos formos lopus iš storesnio drabužio audinio ir prisiūkite prie kitų turimų rūbų tose vietose, kur reikalingas papildomas sutvirtinimas.
Paskirkite mokomiesiems tikslams
Jei namuose yra mažamečių vaikų ar paauglių, kuriuos norėtumėte išmokyti tam tikrų ūkio darbų, paskatinti daugiau prisidėti prie namų ruošos, tuomet nebedėvimus darbo drabužius galite paskirti būtent jiems. Vilkėdami juos, vaikams bus kur kas smagiau mokytis meistrauti, dažyti ar kitaip eksperimentuoti, be jokio streso, jog išsiteps.
Parduokite
Mažai dėvėti ar daug dėvėti, tačiau vis dar geros išvaizdos darbo drabužiai gali būti parduodami ar išmainomi internetinėse skelbimų platformose. Kadangi kai kurie žmonės ieško nebrangių darbo drabužių, kurie idealiai tiktų asmeniniams projektams, tai gali būti geras būdas atsikratyti nebedėvimais darbo rūbais.
Planuokite pirkinius iš anksto
Galiausiai, siekiant sumažinti nereikalingų drabužių kiekį ateityje, verta planuoti pirkinius atsakingai, iš anksto. Rinkitės kokybiškus, patvarius darbo drabužius, kurie ilgiau išlaikytų pradinę savo išvaizdą bei puikiai atliktų savo funkciją. Taip pat galite rinktis universalius rūbų modelius, kuriuos būtų nesunku pritaikyti tiek darbo aplinkoje, tiek ir leidžiant laisvalaikį. Toks požiūris prisidės prie mažesnio tekstilės atliekų kiekio bei skatins tvarumą. Jei ieškote
kokybiškų darbo drabužių, kurie nepriekaištingai atrodytų ir tarnautų ilgai – didelį jų asortimentą galite rasti
Ketrona.lt internetinėje parduotuvėje.